top of page

Warsztaty dla par

Przytul mnie mocno

Hold Me Tight ®

Warsztaty Przytul mnie mocno (Hold Me Tight®) to propozycja dla wszystkich par, które czują, że oddaliły się od siebie, chciałyby poprawić swoją relację i budować mocne, trwałe "my".  Podczas kilkunastu godzin zajęć dowiecie się, jak dbać o swoją więź, jak lepiej się rozumieć i jak rozmawiać, aby być bliżej i bezpieczniej ze sobą.

Przytul mnie mocno to czas pełen intensywnego doświadczenia bycia razem, wspartego solidną dawką wiedzy na temat natury miłości i przywiązania, przy zaangażowanym wsparciu psychoterapeutki par. Nie zostaniecie sami, kiedy Wasza rozmowa utknie w martwym punkcie.

Z warsztatów mogą skorzystać zarówno osoby, które chciałby lepiej zadbać o swoją relację, jak również pary będące aktualnie w terapii, dla których ta intensywna formuła pracy może być wspierająca w procesie zmiany i rozwoju. 

Zapraszam pary bez względu na wiek partnerów, staż związku czy płeć osób, które są w relacji.

Ten warsztat jest dla Was, jeśli:

  • macie poczucie, że nie możecie się zrozumieć

  • w Waszej relacji jest mniej bliskości emocjonalnej lub fizycznej niż kiedyś

  • rozmowy między Wami coraz częściej przyjmują postać krytyki i pretensji

  • nie potraficie wrócić do siebie po nieporozumieniach, pojawia się między Wami męczące milczenie

  • czujecie, że „utykacie” w rozmowach a nierozwiązane tematy wracają

  • chcielibyście czuć się ze sobą swobodniej

  • chcecie wartościowo spędzić razem czas, ucząc się nowych rzeczy o sobie samym i sobie wzajemnie

  • chcecie zadbać o swoją relację na przyszłość.

trzymając się za ręce

Warsztat dla par Przytul mnie mocno (Hold Me Tight®) autorstwa dr Sue Johnson jest sprawdzonym i dopracowanym programem, który od lat pomaga parom w budowaniu bliskości i bezpieczeństwa. Program warsztatu składa się z 7 rozmów, w trakcie których uczycie się rozumieć sens w zachowaniach partnera i swoich, pogłębiacie umiejętność wyrażania tego o co naprawdę Wam chodzi i dostajecie wsparcie w radzeniu sobie z potknięciami w relacji.


Przytul mnie mocno opiera się na założeniach Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT - Emotionally Focused Couples Therapy). EFT jest podejściem o naukowo udowodnionej skuteczności, które pomaga parom spojrzeć na ich relacje przez soczewki przywiązania i pogłębiać bliskość dzięki rozwijaniu bezpiecznego i nieraniącego sposobu rozmowy. Jej fundamentem jest założenie, że wszyscy ludzie, niezależnie od płci i wieku,  potrzebują emocjonalnie zaangażowanych więzi.  

 

Podczas warsztatów nauczycie się:
- rozpoznawać negatywne wzorce interakcji, które pojawiają się między Wami
- nazywać to, co naprawdę czujecie i czego potrzebujecie
- rozmawiać w sposób, który tworzy poczucie więzi, bliskości i zrozumienia.

Jak warsztat dla par Przytul mnie mocno wygląda w praktyce?

To co ważne, to fakt, że pracujemy w atmosferze bezpieczeństwa, z uważnością na Wasze granice i prywatność. Warsztat jest okazją to poznania innych par i wymiany doświadczeń, ale kluczowe rozmowy przeprowadzacie tylko w Waszej parze.

Warsztat jest podzielony na części wspólne (w trakcie których jest czas na omówienie zagadnień teoretycznych i tematów kolejnych z 7 rozmów) oraz na rozmowy sam na sam między partnerami.

Rozmowy w parach odbywają się w intymnej atmosferze, tylko między partnerami, ze wsparciem psychoterapeutki i wskazówkami praktycznymi. Osoba prowadząca pomaga na każdym etapie, w zakresie jaki jest potrzebny.

Struktura Hold Me Tight krok po kroku prowadzi Was w stronę coraz większej bliskości, zapewniając jednocześnie mocne terapeutyczne i merytorycznie wsparcie. Przejdziecie przez 7 ważnych rozmów ze sobą, każda będzie poprzedzona omówieniem, zilustrowana przykładami.

 

Będziecie mieć szansę usłyszeć się i poznać na zupełnie nowym, głębszym poziomie.

Warsztat Hold Me Tight ma charakter psychoedukacyjny i w związku z tym nie jest przeznaczony dla par w których dochodzi do przemocy, jedna z osób jest zaangażowana w romans lub doszło do niedawnej zdrady, jedna z osób podjęła decyzję o rozstaniu, istnieje problem aktywnego silnego uzależnienia jednego z partnerów.

To, jak się czujemy w naszym związku wpływa na to, jak się czujemy w naszym życiu. 

Warsztat Przytul mnie mocno to doświadczenie, które wniesie nową jakość do Waszej relacji.

 

Będzie to czas przeznaczony tylko dla Was, w trakcie którego będziecie mogli porozmawiać w sposób inny, niż zwykle oraz zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności. Tygodniowy odstęp między dniami warsztatowymi pozwoli na przyjrzenie się zmianom.

 

Trwałe, bliskie i satysfakcjonujące bycie razem jest możliwe.  Pozwólcie sobie zadbać, odświeżyć i wzmocnić Waszą relację.

couple-1209046_1920.jpg

Przytul mnie mocno

Hold Me Tight ®

niedziela 10 i 17 marca 2024

Prowadząca

photoBP2.png
Barbara Pęszkal
Psycholog, Psychoterapeutka integracyjna
Psychoterapeutka par

Informacje organizacyjne


Data: warsztaty trwają łącznie 2 dni i odbywają się w dwie kolejne niedziele10 i 17.03.2024, w godz 10-18:00, z godzinną przerwą obiadową.  

Zajęcia mają charakter kameralny, jest na nich miejsce dla 3 par.

Koszt warsztatu to 1980 zł za parę.

Cena zawiera łącznie 16 godzin intensywnego doświadczenia warsztatowego dla dwóch osób, materiały szkoleniowe i dostęp do bufetu kawowo-herbacianego.

Ostatecznym warunkiem rezerwacji jest wpłata całości kwoty na konto:

Psychoterapia Barbara Pęszkal 03 1140 2004 0000 3102 8045 1510.

Miejsce: ul. Stefana Pogonowskiego 32 lok. 3, Warszawa Żoliborz

Więcej informacji w sprawie warsztatów można uzyskać mailowo: b.peszkal@o2.pl lub telefonicznie: 505 170 748.

Zapraszam do zapisów również przez formularz kontaktowy.

 

Przytul mnie mocno
10 i 17.03.2024
warsztaty dla par

bottom of page