top of page

Warsztaty dla par

Przytul mnie mocno

Hold Me Tight ®

Warsztaty Przytul mnie mocno (Hold Me Tight®) to propozycja dla wszystkich par, które czują, że oddaliły się od siebie, chciałyby poprawić swoją relację i budować mocne, trwałe "my".  Podczas kilkunastu godzin zajęć dowiecie się, jak dbać o swoją więź, jak lepiej się rozumieć i jak rozmawiać ze sobą, aby być bliżej i bezpieczniej ze sobą.

Przytul mnie mocno to czas pełen intensywnego doświadczenia bycia razem, wspartego solidną dawką wiedzy na temat natury miłości i przywiązania, przy zaangażowanym wsparciu osób prowadzących. Nie zostaniecie sami, kiedy Wasza rozmowa utknie w martwym punkcie.

Z warsztatów mogą skorzystać zarówno osoby, które chciałby lepiej zadbać o swoją relację, jak również pary będące aktualnie w terapii, dla których ta intensywna formuła pracy może być wspierająca w procesie zmiany i rozwoju. 

Zapraszamy pary bez względu na wiek partnerów, staż związku czy płeć osób, które są w relacji.

Ten warsztat jest dla Was, jeśli:

  • macie poczucie, że nie możecie się zrozumieć

  • w Waszej relacji jest mniej bliskości emocjonalnej lub fizycznej niż kiedyś

  • rozmowy między Wami coraz częściej przyjmują postać krytyki i pretensji

  • nie potraficie wrócić do siebie po nieporozumieniach, pojawia się między Wami męczące milczenie

  • czujecie, że „utykacie” w rozmowach a nierozwiązane tematy wracają

  • chcielibyście czuć się ze sobą swobodniej

  • chcecie wartościowo spędzić razem czas, ucząc się nowych rzeczy o sobie samym i sobie wzajemnie

  • chcecie zadbać o swoją relację na przyszłość.

trzymając się za ręce

Warsztat dla par Przytul mnie mocno (Hold Me Tight®) autorstwa dr Sue Johnson jest sprawdzonym i dopracowanym programem, który od lat pomaga parom w budowaniu bliskości i bezpieczeństwa. Program warsztatu składa się z 7 rozmów, w trakcie których uczycie się rozumieć sens w zachowaniach partnera i swoich, pogłębiacie umiejętność wyrażania tego o co naprawdę Wam chodzi i dostajecie wsparcie w radzeniu sobie z potknięciami w relacji.


Przytul mnie mocno opiera się na założeniach Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT - Emotionally Focused Couples Therapy). EFT jest podejściem o naukowo udowodnionej skuteczności, które pomaga parom spojrzeć na ich relacje przez soczewki przywiązania i pogłębiać bliskość dzięki rozwijaniu bezpiecznego i nieraniącego sposobu rozmowy. Jej fundamentem jest założenie, że wszyscy ludzie, niezależnie od płci i wieku,  potrzebują emocjonalnie zaangażowanych więzi.  

 

Podczas warsztatów nauczycie się:
- rozpoznawać negatywne wzorce interakcji, które pojawiają się między Wami
- nazywać to, co naprawdę czujecie i czego potrzebujecie
- rozmawiać w sposób, który tworzy poczucie więzi, bliskości i zrozumienia.

Jak warsztat dla par Przytul mnie mocno wygląda w praktyce?

To co ważne, to fakt, że pracujemy w atmosferze bezpieczeństwa, z uważnością na Wasze granice i prywatność. Warsztat jest okazją to poznania innych par i wymiany doświadczeń, ale kluczowe rozmowy przeprowadzacie tylko w Waszej parze.

Warsztat jest podzielony na części wspólne (w trakcie których jest czas na omówienie zagadnień teoretycznych i tematów kolejnych z 7 rozmów) oraz na rozmowy sam na sam między partnerami.

Rozmowy w parach odbywają się w intymnej atmosferze, tylko między partnerami, ze wsparciem terapeutek i wskazówkami praktycznymi. Osoby prowadzące pomagają na każdym etapie, w zakresie jaki jest potrzebny.

Struktura Hold Me Tight krok po kroku prowadzi Was w stronę coraz większej bliskości, zapewniając jednocześnie mocne terapeutyczne i merytorycznie wsparcie. Przejdziecie przez 7 ważnych rozmów ze sobą, każda będzie poprzedzona omówieniem, zilustrowana przykładami.

 

Będziecie mieć szansę usłyszeć się i poznać na zupełnie nowym, głębszym poziomie.

Warsztat Hold Me Tight ma charakter psychoedukacyjny i w związku z tym nie jest przeznaczony dla par w których dochodzi do przemocy, jedna z osób jest zaangażowana w romans lub doszło do niedawnej zdrady, jedna z osób podjęła decyzję o rozstaniu, istnieje problem aktywnego silnego uzależnienia jednego z partnerów.

Tym razem tworzymy bezpieczną przestrzeń dla par LGBTQ+

Zapraszamy pary LGBTQ+ na naszą 2 edycję warsztatów Przytul mnie mocno (Hold Me Tight®) dedykowaną specjalnie Wam. Wiemy, że potrzeba miłości i akceptacji jest wspólna dla wszystkich ludzi bez względu na wiek,  orientację seksualną czy tożsamość płciową. Bezpieczna i trwała relacja partnerska jest ważnym życiowym oparciem i istotnym czynnikiem chroniącym przed skutkami stresu mniejszościowego.

3-4.02.2024

Prowadzące

photoBP2.png
Barbara Pęszkal
Psycholog, Psychoterapeutka integracyjna
sara-struzik-photo.jpg
Sara Struzik
Psycholog, Psychoterapeutka systemowa

Informacje organizacyjne


Data: 3-4.02.2024, sobota godz 10-18, niedziela godz. 9.30-17.30 z godzinną przerwą obiadową.  

Grupa jest kameralna i liczy od 3 do 5 par.

Koszt warsztatu to 1980 zł za parę.

Ostatecznym warunkiem rezerwacji jest wpłata całości kwoty na konto Psychoterapia Barbara Pęszkal 03 1140 2004 0000 3102 8045 1510.

Miejsce prowadzenia warsztatu Przytul mnie mocno dla par LGBTQ+ 3-4.02.2023: Warszawa

Więcej informacji w sprawie warsztatów można uzyskać mailowo: b.peszkal@o2.pl, sara_struzik@o2.pl lub telefonicznie: 505 170 748.

Zapraszamy do zapisów przez formularz kontaktowy.

 

Przytul mnie mocno 03-04.02.2024
warsztat dla par LGBTQ+

bottom of page